Bankowość elektroniczna

 • Uwagi i wnioski do działania Systemu Bankowości Internetowej proszę kierować na skrzynkę e-mail:

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Bank Spółdzielczy w Mikołajkach publikuje adres e-mial do zgłaszania problemów z bezpieczeństwem systemu oraz nr telefonu do kontaktu:

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  nr tel: 87 421 62 48

  Bank Spółdzielczy w Mikołajkach publikuje podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z korzystaniem z systemu bankowości elektronicznej SBI:

  W załączniku publikujemy Poradnik klienta usług finansowych opracowany przez Komisję Nadzoru Finansowego pod tytułem: "Bezpieczeństwo finansowe w bankowości elektronicznej - przestępstwa finansowe związane z bankowością elektroniczną".
  Zachęcamy do zapoznania się z informacją.
  BS Mikołajki

  Dodatkowe informację o bezpieczeństwie przy korzystaniu z bankowości elektronicznej można znaleźć na stronie Związku Banków Polskich pod adresem:

 • Bank Spółdzielczy w Mikołajkach w zależności od wielkości firmy i formy prawnej proponuje dwie możliwości korzystania z bankowości internetowej:

  1. Dla osób prywatnych oraz małych i średnich firm, przygotowaliśmy wersję z dostępem za pomocą przeglądarki WWW.
  2. Dla większych firm, o większej liczbie osób upoważnionych do reprezentowania firmy wobec banku przygotowaliśmy specjalną wersję - Corporatebanking.

  Korzyści, które oferuje Bank Internetowy to:

  • dostęp do konta przez 24-godziny na dobę i 365 dni w roku,
  • śledzenie historii operacji,
  • wygoda i oszczędność czasu,
  • pełna funkcjonalność,
  • tańsze opłaty za przelewy,
  • swoboda dysponowania pieniędzmi bez stania w kolejkach,
  • bezpieczeństwo dokonywanych operacji bankowych,
  • wydruk potwierdzenia wykonania dokonanych operacji.
 • Rodzaje autoryzacji w Systemie Bankowości Elektronicznej od wersji 6.19:

  Przeglądarka Kod SMS Java Wtyczka Saba
  Internet Explorer X X brak
  Firefox 44 i nowsze X brak X
  Chrome 48 i nowsze X brak X
  Opera 35 i nowsze X brak X
  Alternatywne przeglądarki X Przeglądarka musi
  obsługiwać JAVA
  brak

  Instrukcja obsługi bankowości elektronicznej:

  1. Logowanie do systemu SBI przy pomocy silnego uwierzytelnienia:

  2. Autoryzacja przy pomocy Kodu SMS:

  3. Autoryzacja przy pomocy klucza sprzętowego z obsługą Wtyczki SABA (Firefox, Opera, Chrome):

  Przeglądarka Chrome nie wymaga odrębnej instrukcji instalacji

  4. Autoryzacja przy pomocy klucza sprzętowego z obsługą JAVA (Internet Explorer):

 • Dokumenty potrzebne do założenia bankowości internetowej:

  Numery rachunków Urzędów Skarbowych:

 • Szanowni Państwo, informujemy że od miesiąca września 2014r. Bank Spółdzielczy w Mikołajkach udostępnił możliwość realizowania płatności Sorbnet w systemie SBI. Usługa jest aktywna w godzinach od 7.00 do 14.40.

  Opłata za realizację przelewu znajduje się w Taryfie opłat i prowizji bankowych Banku Spółdzielczego w Mikołajkach dostępna pod adresem: http://www.bsmikolajki.pl/oplaty-i-prowizje.

 • Szanowni Państwo, informujemy że od miesiąca maja 2014r. Bank Spółdzielczy w Mikołajkach udostępnił możliwość realizowania płatności natychmiastowych. Usługa jest aktywna w godzinach od 7.00 do 16.45. Maksymalna kwota przelewu jednorazowego zrealizowanego w tym systemie wynosi 20.000,00zł. Czas realizacji przelewu wynosi średnio od 2 do 5 minut, maksymalnie transakcja jest realizowana w przeciągu 15 minut.

  Opłata za realizację przelewu znajduje się w Taryfie opłat i prowizji bankowych Banku Spółdzielczego w Mikołajkach dostępna pod adresem: http://www.bsmikolajki.pl/oplaty-i-prowizje.

  Lista dostępnych Banków uaktywnia się przy dokonywaniu przelewu. Można ją również zobaczyć pod adresem: https://bluecash.pl/spbc/out

  Jednocześnie informujemy że trwają prace nad rozszerzeniem dostępności czasowej usługi.

  BS Mikołajki.

 • Bank Spółdzielczy w Mikołajkach informuje:

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów od 1 lipca 2016 roku wszystkie duże przedsiębiorstwa w Polsce będą zobowiązane do przekazywania do organów podatkowych i organów kontroli skarbowej informacji o swoich operacjach gospodarczych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Obowiązkiem tym objęte zostały wszystkie podmioty, które zatrudniają więcej niż 250 pracowników lub ich roczny obrót jest większy lub równy 50 mln euro. W późniejszych terminach wszystkie podmioty (te mniejsze) zostaną objęte tym obowiązkiem.

  Jednolity Plik Kontrolny (JPK) jest zbiorem danych, tworzonym z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego poprzez bezpośredni eksport danych, zawierającym informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiadającym ustandaryzowany układ i format (XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie. Celem JPK jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji organom podatkowym w formie elektronicznej pozwalającej na skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości, a w efekcie ograniczenia ich kosztów. W niebudzących wątpliwości przypadkach ta forma udostępniania informacji pozwoli odstąpić od kontroli.